Laskutustiedot

Hyvä toimittajamme ja yhteistyökumppanimme, siirrymme sähköisten ostolaskujen käsittelyyn 01.03.2021 alkaen. Verkkolaskuoperaattorimme muuttuu 01.03.2021 alkaen ja yhteistyökumppaninamme toimii jatkossa Pagero. Pyydämme teitä jatkossa lähettämään KRS-Yhtiöt Oy:tä (y-tunnus 1098636-0) koskevat laskut ensisijaisesti verkkolaskuina seuraavin tiedoin:

Nimi: KRS-Yhtiöt Oy
Y-tunnus: 1098636-0
Verkkolaskuosoite: 00371098636 0
Operaattori: Pagero
Operaattoritunnus: 003723609900 tai PAGERO

Jos et pysty lähettämään verkkolaskua, voit lähettää PDF-laskun osoitteeseen admicom@xbs-salo.com.
Yhdessä sähköpostissa voi olla vain yhden laskun tiedot yhdessä PDF-tiedostossa, joten laskun mahdolliset liitteet tulee skannata samaan PDF-tiedostoon laskun jatkosivuiksi.
Huomioithan, että PDF-laskussakin tulee olla paperilaskun osoitetiedot. Paperilaskun osoite on:

KRS-Yhtiöt Oy
OVT 003710986360
PL 908
02066 DOCUSCAN

Teillä on myös mahdollisuus lähettää veloituksetta laskunne Pageron portaalin kautta. Lue lisää: https://www.pagero.fi/project-pages/admicom/.
Laskujenne asianmukaisen ja nopean käsittelyn varmistamiseksi pyydämme teitä tekemään tarvittavat muutokset KRS-Yhtiöt Oy:tä (y-tunnus 1098636-0) koskeviin tietoihinne. Vain em. osoitteeseen lähetetyt ostolaskut käsitellään. Maksumuistutukset, tiedotteet ja muu posti lähetetään edelleen postiosoitteeseemme:

KRS-Yhtiöt Oy
Ruosilantie 3
00390 HELSINKI

Kuinka voimme olla avuksi?

Jätä viesti asiakaspalveluumme. Vastaamme sinulle mahdollisimman pian.


    Yhteyshenkilöt

    Kimmo Kiiskinen

    Kimmo Kiiskinen
    Toimitusjohtaja
    kimmo.kiiskinen@krs-yhtiot.fi

    Gitta Karikorpi

    Gitta Karikorpi
    Asukas- ja muutostyövastaava
    gitta.karikorpi@krs-yhtiot.fi

    MIka Väisänen

    Mika Väisänen
    LVI-projektinjohtaja
    mika.vaisanen@krs-yhtiot.fi

    Teemu Alatalo

    Teemu Alatalo
    Insinööri (AMK) projektityönjohtaja
    teemu.alatalo@krs-yhtiot.fi

    Ruut Majalahti

    Ruut Majalahti
    Toimistovastaava
    ruut.majalahti@krs-yhtiot.fi

    Eero Takanen

    Eero Takanen
    LVI-huoltotyönjohtaja
    eero.takanen@krs-yhtiot.fi

    Milja Palomäki

    Milja Palomäki
    Toimistoassistentti
    milja.palomaki@krs-yhtiot.fi

    Jouni Kontkanen
    Työnjohtaja
    jouni.kontkanen@krs-yhtiot.fi

    Sami Alalampi
    Työnjohtaja, RKM (rakennusmestari)
    sami.alalampi@krs-yhtiot.fi

    Valikko